Publikováno Napsat komentář

Naši noví členové rodiny

Už víc jak týden není naše rodina dvoučlenná, ale čtyřčlenná. Přibyly k nám totiž dvě kočičky, sourozenci Bártík a Kačenka. A protože nám záleží na osudu koček, které nemají svůj domov, vzali jsme si naše dva miláčky z útulku. Jsou s námi doma už téměř tři týdny a každý den nám dávají spoustu lásky a vrnění. A také smíchu, protože pozorovat jejich skopičiny stojí za to :-).

Bártík spí v křesle

Oběma je 2,5 roku, ale hrají si jako koťata. Hlavně Bártík, ten je schopný lítat po pokoji sem a tam co největší rychlostí. Jeho poslední zábavou je skok s rozběhem do kočičího tunelu, aby tak nadělal co největší hluk. Kačenka si hraje spíš v klidu v koutku s myškou, kterou ale ráda hází do misky s vodou, takže myška je nejen pořád mokrá, ale celá špinavá, protože se na ní pak nalepí prach a chlupy.

Kromě hraní se taky rádi mazlí, Kačenka za posledních pár dní zjistila, že spát na peřině je docela fajn a že přijít se mazlit do postele je blaho. Bártík naopak přijde, když pracuju na počítači, a plácne sebou, abych ho hladila. Vždycky se snaží zalehnout klávesnici, ale protože ho hned odsunu, zalehne mi aspoň ruce. Pak vyvalí bříško a začne hlasitě vrnět, protože už zjistil, že mu neodolám. Taky se rád nosí, ale někdy mi pak vleze na ramena nebo na záda a to už není moc pohodlné :-).

Kačenka leží u skříně

Je krásné pozorovat, jak se nám otevírají, protože zjistili, že tady mají domov, který je jen a jen pro ně dva. A že je budeme rozmazlovat a zahrnovat láskou. Bártík se prvních několik dní nemohl nabažit mazlení, neustále ke mně lezl a chtěl pozornost. Teď ho spíš baví hraní a spaní. Naopak Kačenka se v novém prostředí zpočátku bála a krčila se, kdykoliv jsem ji chtěla pohladit, ale teď si sama chodí pro pomazlení a nemá dost. A z obou se stávají malí ocásci, co mě následují po pokoji a dožadují se pozornosti :-).

dsc_0013-2

Jsme zkrátka moc rádi, že je máme :-). Jsou to naši velcí miláčkové a my se těšíme na spoustu dalších okamžiků, které s nimi budeme moct prožít. Třeba až se přestěhujeme a budeme je moc pouštět na zasíťovaný balkon, aby mohli bezpečně pozorovat ptactvo, protože to je jejich další oblíbená zábava :-).

 

Sdílejte to s ostatními:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.