Publikováno Napsat komentář

6 věcí, které vaší kočce udělají radost

V minulém článku jsme vás seznámili se základní výbavou pro kočku. Dneska si povíme o věcech, které se vám a vaší číče můžou hodit, ale nejsou nutné, pokud na ně nemáte peníze nebo prostor.

1. Kočičí tráva

Kočky rády žerou stébla trávy, protože jim pomáhají s trávením. Že bydlíte v bytě a kočka se ven nedostane? Žádný problém, v on-line i kamenných zverimexech seženete vhodnou zeleň. Doma pak už jen potřebujete květináč a hlínu. A bonusem je, že ta tráva vypadá na okně moc hezky a není náročná. Pokud tedy nejste zrovna zkušení zahradníci, nemusíte se bát, že byste něco zkazili.

2. Malt pasta

Další věc, která podporuje dobré trávení. Malt pasta se dá běžně koupit ve zverimexu a kočce ji můžete podávat buď přímo nebo v jídle. Ze zkušenosti doporučuji druhou možnost :-). Dávku pasty vždycky zamícháme do kapsičky a kočky ji bez problémů sní.

3. Kočičí strom

Kočičí strom je kombinace pelíšků a škrabadel. Dělají se v různých velikostech, od jednoduchého sloupku s pelíškem navrchu až po takové, které sahají ke stropu. Můžete si tedy vybrat podle svých finančních a prostorových možností. A pokud jste kutilové, zkuste se podívat na internet na rady a návody, jak postavit svůj vlastní kočičí strom :-).

4. Pelíšky

Může se zdát, že tahle položka by měla být mezi nutnou kočičí výbavou. Pravda ale je, že kočky spí ledaskde. A hodně často tam, kde bychom je vůbec nečekali. Naši dva chlupáči mají tři pelíšky a velký kočičí strom, přesto jejich oblíbená místa na spaní zahrnují parapet, koberec, stůl, košík na stole, postel, lidi a prostor pod gaučem, kam se sotva vejdou :-). V těch pelíšcích spí taky, ale nedávají jim výrazně přednost. Nemusíte se tedy bát, že bude vaše kočka strádat, pokud nebude mít svůj vlastní pelíšek.

5. Hračky

O hračkách platí to samé, co o pelíšcích. Kočky si hrají rády, ale nemusíte jim kvůli tomu hned hračky kupovat. Velkou radost jim uděláte obyčejnou šňůrkou, zmuchlaným papírem, menším míčkem nebo vyřazeným plyšákem.

6. Vodítka/postrojky

Pokud máte možnost brát vaši kočku ven, vyzkoušejte, jak bude reagovat na kočičí postrojek. Ideální je, když si na něj kočka může zvykat od kotěte, ale ani pro dospělou to nemusí být nutně problém. Ty naše jsme adoptovali v dospělosti, nikdy ani nebyly venku. Nandat jim postrojek je pořád trochu boj, ale venku už to milují. Hlavně Kačka, dokázala by po vnitrobloku běhat hodiny. Kromě toho, že je to pro vaši kočku zdravý pohyb venku, je to taky možnost, jak s ní strávit kvalitní čas a vytvořit si pouto.

Co si myslíte o našem seznamu? Co dalšího byste doporučili novým kočičím rodičům do výbavy? Dejte nám vědět do komentářů :-).

Sdílejte to s ostatními:
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.